پنجره یو پی وی سی بهتر است یا آلومینیومی؟

همان طور که میدانید upvc ماده قوی و مستحکمی است و برای ساخت درب و پنجره یو پی وی سی استفاده میشود. مزایای  استفاده از آن در تولید پنجره را در مقالات دیگر ذکر کردیم(برای مشاهده کلیک کنید). آلومینیوم نیز فلزی است قابل بازیافت، بهادار، سبک، مقاوم، بادوام، دوست دار محیط زیست و به سبب ویژگی و قابلیت های خاص در زمان های طولانی مورد توجه قرار گرفته است، بطوری که هم اکنون در صنایع مختلفی مانند تولید ورقه های کامپوزیت، درب و پنجره و نماهای شیشه ای در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار گرفته و نقش مهمی را در این صنعت ایفا می نماید.

در دهه اخیر نوع جدیدی از پروفیل جهت تولید درب و پنجره های آلومینیومی با طراحی خاص و محاسبات فنی مهندسی، یا با ورود مستقیم پروفیل و یا به صورت ورود تکنولوژی ساخت و با انجام مهندسی معکوس جایگزین درب و پنجره های سنتی آلومینیومی شده است.

 

برای اطلاع از قیمت ها کلیک کنید

مقاومت و آسانی

به طور کلی  یو پی وی سی هرگز دچار واكنش با پیچی كه برای بستن مكانیكی یک پنجره استفاده می شود، نخواهد شد. نصب پنجره های upvc آسانتر و سریع تر است، منطقا ‌ممكن است فكر كنید كه یك پنجره آلومینیومی مستحكم تر از یک پنجره یو پی وی سی است چرا كه از فلزی سخت و محكم ساخته شده است،اما این تصور تا حدود زیادی اشتباه است زیرا پنجره های آلومینیومی با توجه به مزایای فراوانی که دارد در آن ها از بسط های مكانیكی برای اتصال قطعات مختلف درب یا پنجره استفاده می شود. بطور معمول تعداد سه عدد یا بیشتر، از ورقه های فلزی برای ایجاد ساختار اتصال عمیق به یكدیگر پیچ می شوند، حتی اگر پیچ ها از فولاد ضد زنگ هم باشد می توانند باعث ایجاد واكنش گالوانیک با قابها یا بازشوهای آلومینیومی شوند كه این مسئله باعث از هم پاچیدگی پیچ و هم پنجره آلومینیومی خواهد شد و نتیجتا باعث شكستگی گوشه های ان خواهد شد.

پنجره یو پی وی سی

رسانش گرما

فریم های آلومینیومی گرچه مقاوم هستند  و شکل پذیری خوبی دارند ولی رسانای خوب حرارت می باشند . این پروفیل ها گرما را سریعا از دست داده و احتمال تعریق آن ها بالاست، تعریق که از پدیده های متداول در پنجره های آلومینیومی است، باعث آسیب به پرده های داخل خانه و سطح پنجره می شود .

پنجره یو پی وی سی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *