مقالات, مقالات در و پنجره

اندازه گیری پنجره یو پی وی سی 2

اندازه گیری پنجره یو پی وی سی

اندازه گیری پنجره یو پی وی سی 2

این مطلب شامل مواردی است که ممکن است در هنگام اندازه‌ گیری در و پنجره یو پی وی سی پروژه‏ها از نگاه مشتزیان قبل از انعقاد قرارداد و اندازه‌گیر کارگاه‏های تولید در و پنجره یو‌پی‌وی‌سی بعد از انعقاد قرارداد پنهان مانده و باعث عدم تطابق در یا پنجره تولید شده با محل قرارگیری نصب پنجره میشود و در نهایت به نارضایتی کارفرمایان و خسارت مالی تولیدکننده یا مشتری منجر شود. بدین منظور توجه شما را به نکات ذیل برای جلوگیری از ضرر و زیان ناشی از سهل انگاری در اندازه گیری و سفارش گرفتن جلب می نماییم.

اندازه گیر موظف است پس از طراحی در یا پنجره و اندازه گیري دقیق محل نصب آن، تمامی نقشه ها را با حالت هاي بازشو موردنظر شامل راست بازشو  یا  چپ بازشو کنترل و سپس به تایید کارفرما برساند تا از هر گونه اشتباه جلوگیري شود. در مورد بالکن ها نیز، باید درها را از نظر بیرون بازشو یا درون بازشو بودن از طرف کارفرما تعیین گردد و برای تهیه نقشه و ساحت پنجره به امر اندازه گیر رسانیده شود.

 

برای مشاهده محصولات کلیک کنید

ادامه روش های اندازه گیری

  1.  در صورت استفاده از پروفیل‌های Sash، Door Sash یا Mullion جهت ساخت قاب در یا پنجره، فاصله خالی دور تا دور محل نصب بازشو تا دیوار داخلی اتاق باید ۲ سانتی‌متر باشد تا لبه ۲ سانتی‌متری آن به دیوار گیر نکند. چنانچه در ساخت قاب در و پنجره از پروفیلRenovation یا همان پروفیل فریم بازسازی استفاده شود، این فاصله خالی ۵/۴ سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود.
    استفاده از این پروفیل‌ها باعث می‌شود درز بین پنجره و دیوار پوشش داده شده و دیده نشود.
    لازم به ‌ذکر است از پروفیل Mullion در نمای خارجی استفاده می‌شود.
  2.  اندازه گیر موظف است در هنگام اندازه گیري پروژه ها محل نصب در و پنجره را به دقت مورد بررسی قرار دهد که این امر به ویژه در آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. همچنین، توجه به محل قرارگیري پرده و سقف هاي کاذب بسیار ضروري است. در همین راستا، اندازه گیر اقدام به طراحی کتیبه بالای پنجره براي محل نصب پرده و کتیبه پایین یا پنجره کشویی براي آشپزخانه می نماید.
  3.  اندازه گیرها باید هنگام ترسیم در و پنجره، باید تناسب ابعادي عرض و ارتفاع را به یک نسبت کوچک تر در نظر بگیرند تا افرادي که در مورد نقشه نظر کارشناسی می دهند، با نگاه کردن به نقشه در مورد ابعاد واقعی آن دچار اشتباه نشوند.
بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.