مقالات, مقالات در و پنجره

نحوه تعویض شیشه پنجره دوجداره

تعویض شیشه پنجره

نحوه تعویض شیشه دوجداره شکسته در پنجره upvc :

تعویض شیشه

نمی توان از شکستن شیشه پجره های ساختمان ها ، مخصوصا در محله های شلوغ ، اجتناب کرد ; اطلاع از نحوه تعویض شیشه دوجداره به شما در رفع این ایراد کمک می کند . هر چند پیشنهاد می شود این کار توسط تیمی متخصص انجام شود .

هدف از ارائه  این مطلب اطلاع از نحوه تعویض شیشه در پنجره دوجداره توسط افراد تازه کار اما فنی است. با این حال بهتر است شیشه توسط شرکت تولید کننده درب و پنجره Upvc و یا شیشه دوجداره تعویض گردد. برای تعویض شیشه پنجره دوجداره ابتدا نیاز به دانستن مشخصات فیزیکی شیشه داریم . اطلاعاتی همانند رنگ شیشه، ضخامت شیشه، ضخامت اسپیسر موجود بین دو شیشه ، جنس شیشه و ابعاد شیشه دوجداره .

این اطلاعات را می توان از چندین راه بدست آورد:

  • برچسب اطلاعات شیشه:

معمولا برچسب توسط مشتری از شیشه کنده می شود. اگر این برچسب روی پنجره شما وجود دارد می توانید مشخصات شیشه را از روی آن بدست آورد.

  • فایل پروژه:

تمامی اطلاعات ساخت پنجره دوجداره مربوط به هر پروژه در مجتمع تخصصی کسری موجود است و شما می توانید با مراجعه یا تماس با ما این اطلاعات را بدست آورید .

  • مشخصات شیشه فعلی:

با کنترل شیشه فعلی در صورت سالم بودن شیشه می توان مشخصات آنرا بدست آورد که در قسمت زیر آنرا بررسی می کنیم.

نحوه اندازه گیری شیشه دوجداره و مشخصات آن :

برای سفارش شیشه به 3 مشخصه نیاز داریم:

رنگ شیشه:

برای تشخیص رنگ ( رفلکس برنز، نقره ای، آبی، طلایی و یا سبز) کافیست شیشه را در حالت روز وشب بررسی کنید.

ضخامت شیشه و اسپیسر:

ساده ترین راه برای تشخیص ضخامت، استفاده از برچسب، اطلاعات فنی پروفیل (هر برند نقشه فنی مختص به خود را دارد، بطور مثال ضخامت شیشه دوجداره در پنجره دوجداره وین تک برابر با 20 میلیمتر است) و یا فایل مشتریان است.

در صورتی که به این اطلاعات دسترسی ندارید ، باید شیشه را از چارچوب خارج کنید . پس از خارج کردن شیشه ، ضخامت کلی شیشه را اندازه گیری کنید . سپس ضخامت هر شیشه را نیز جداگانه اندازه گیری می کنیم. با استفاده از تفاضل اعداد بدست آمده اسپیسر شیشه را نیز می توان محاسبه کرد.

اسپیسر= ضخامت کلی – ضخامت هر دو شیشه

سفارش شیشه ممکن است چندین روز زمان ببرد، بنابراین قبل از تحویل گرفتن شیشه دوجداره جدید، ترجیحا از خارج کردن شیشه قبلی خودداری کنید ; و یا پس از اندازه گیری آنرا به محل خود بر گردانید.

ابعاد شیشه دو جداره:

اگر شیشه دوجداره در چارچوب خود قرار دارد ; می توان برای اندازه گیری عرض و ارتفاع شیشه، پشت تا پشت زهوار پنجره دو جداره را اندازه گیری و 1 سانت متر کمتر از عدد بدست آمده را محاسبه کرد . منظور از پشت تا پشت زهوار، محل اتصال زهوار به پروفیل پنجره است که در تصویر مشخص شده است.

مقاله تعویض شیشه 1

عرض شیشه دوجداره: عرض پشت تا پشت زوار – 1 سانتی متر

ارتفاع شیشه دوجداره: ارتفاع پشت تا پشت زوار – 1 سانتی متر

با توجه به اطلاعات بدست آمده می توان شیشه دوجداره درخواستی خود را سفارش دهید. پیشنهاد ما تعویض شیشه توسط افراد متخصص است.

نحوه تعویض :

  1. برای انجام تعویض شیشه شکسته با شیشه دوجداره جدید ابتدا زوارها بیرون می آوریم. برای این کار از اهرم هایی مانند کاردک، پیچ گوشتی سرپهن و یا از ابزاری که که سر باریک و کشیده ای دارد می توان استفاده کرد. بدین صورت که لبه ابزار را در شیار مابین زوار و پروفیل پنجره دوجداره قرار می دهیم و زوار را به سمت مخالف هل داده تا زوار از پروفیل جدا شود.
  2. برای امنیت بیشتر ابتدا زوارهای عمودی یا ارتفاعی را خارج  کنید سپس زوار عرضی بالا و در آخر هم زوار پایین را با ثابت داشتن شیشه دوجداره خارج می کنیم.
  3. با چند ضربه بر روی شیشه، شیشه دوجداره از چارچوب خارج می گردد.
  4. پس از بیرون آوردن شیشه، تاکوز یا زیرشیشه ها را روی پروفیل را مرتب می کنیم. سپس از همانند تصویر شیشه را در داخل چارچوب قرار داده و زوار ها را جایگذاری می کنیم.
  5. برای ضربه زدن بر روی زوار حتما از چکشی غیر فلزی استفاده کنید تا زوار آسیب نبیند. برای جازدن زوار های عمودی، ابتدا سر و ته زوار را قرار می دهیم سپس قسمت میانی یا وسط آنرا جا می زنیم.
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.