مقالات, مقالات در و پنجره

یراق آلات مناسب درب و پنجره upvc کدام است؟

یراق آلات پنجره UPVC

یراق آلات مناسب درب و پنجره upvc  کدام است ؟

در انتخاب درب و پنجره دوجداره چند آیتم را باید مد نظر داشته باشیم ، تا بتوانیم کاربری و راندمان بالایی را از این محصول کسب کنیم .

در تعویض پنجره های قدیمی طبیعتا ما به دنبال رفع معایب حاصل از پنجره های قدیمی و بهره بردن از محاسن  و مزیت  های  پنجره   upvc  هستیم .  بنابراین محصول مورد انتخاب میبایست در بالاترین کیفیت بکار گرفته شود تا ما بتوانیم از تمامی محاسن و مزایای  پنجره های یو پی وی سی بهره مند شویم.

مهمترین مباحث در انتخاب پنجره دوجداره عبارتند از:

۱: شناخت یراق آلات مناسب برای پنجره ها ( یراق مورد استفاده در مجتمع کسری gevis , rotoland  ، … )
۲:شناخت از پروفیل مصرفی در ساخت پنجره دو جداره  ( تمامی پروفیل های مطرح در مجتمع کسری استفاده می شود )
۳:بررسی و تحقیق در رابطه با کارخانه تولید کننده
۴:اطلاع از ماشین آلات تولید کننده درب و پنجره
۵: استفاده از تیم نصب کارآزموده
۶: بررسی قیمت پنجره دو جداره upvc محصول در مقایسه با سایر کارخانه های تولید کننده
در این جا ما به مبحث یراق آلات که یکی از اصلی ترین آیتم های تعیین کننده در کیفیت محصول می باشد میپردازیم . همانطور که میدانیم با گران شدن نرخ ارز، بعضی از تولید کنندگان برای کاهش هزینه محصول خود، از یراق آلات بی کیفیت استفاده می کنند.

قطعات تشکیل دهنده یراق آلات تک حالته استاندارد upvc-یو پی وی سی

1: اسپانیولیت

2: دستگیره ها

3 :جلو قفلی

4 :لولا

 

۱: اسپانیولیت:

با کیفیت از آلیاژ مرغوب و از قسمت چرخ دنده تولید میگردد تا در طول زمان فرسوده نشود. در هنگام نصب روی پنجره های دو جداره upvc اگر از یراق آلات بی کیفیت استفاده شود باعث شکستن دستگیره در هنگام نصب می شود و یا هرز شدن پیچ دستگیره را به همراه خواهد داشت. جای پیچ ها در روی اسپانیولیت بسیار مهم است و بهتر است هر ۳۰ سانت یک پیج قرار گیرد. در سمت چرخ دنده نیز بهتر است که پیچ ها به هم نزدیکتر بوده تا در اثر فشار دستگیره، اسپانیولیت از پروفیل جدا نشود.
بهتر است مقدار روکش اسپانیولیت استاندارد باشد و تست مقاومت در آب و نمک را به مقدار ۳۰۰ ساعت گذرانده باشد تا درب و پنجره upvc  در منطقه نمناک دچار خوردگی نشود.

اسپانیولت 1

 

۲ : دستگیره ها:

دستگیره پنجره دو جداره یو‎پی‎وی‎سی معمولا از جنس آلومینیوم یا پلاستیک موجود است که بعضی از دستگیره ها از جنس آلومینیوم نامرغوب ساخته میشوند. در دستگیره های پنجره های upvc نکته مهم که باید به آن توجه داشت ارتفاع آن است. زیرا این ارتفاع مانند اهرم عمل کرده و باعث فشار کمتر به آن در هنگام استفاده از پنجره میشود. در دستگیره های ارزان قیمت چون تولید کنندگان از وزن و ارتفاع آن کم میکنند این دستگیره ها شکننده بوده و زود میشکنند. باید در تولید پیچ دستگیره ازآلیاژ مرغوب استفاده نمود تا در هنگام استفاده و نصب روی پنجره upvc شکسته نشود.

دستگیره 1

 

۳ : لولا:

باز شوی پنجره های upvc تک حالته  دارای لولای ۷۵ میلیمتری هستند و دارای وزنی استاندارد در حدود ۸۰ گرم بوده که کاهش وزن آن، باعث شکستن لولا می شود .

لولا 1

 

۴ : جلو قفلی:

این قطعه اگر چه ساده به نظر می آید ولی نقش مهمی در کارکرد پنجره دو جداره یو پی وی سی ایفا میکند . وزن استاندارد آن در حدود ۱۳ گرم است که البته ۷ گرمی آن نیز موجود است که به دلیل وزن کمتر زود میشکند.

لازم به ذکر است استفاده از متریال مرغوب اعم از پروفیل مصرفی ، یراق آلات و دستگیره و … به تنهایی تضمین کیفیت محصول نبوده و تولید و نصب استاندارد ،نقش بسیار تعیین کننده ه ای در تامین کیفیت لازم برای درب و پنجره دو جداره در صنعت یو پی وی سی می باشد . شیوه تولید استاندارد ، و نصب دقیق . به میزان بالایی میتواند کیفیت نهایی را تضمین نماید .

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.